Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


31.03.2005   29. martā Rīgas domes pirmajā sēdē deputāti ievēlēja vicemērus

              29. martā Rīgas domes pirmajā sēdē deputātiem vajadzēja ievēlēt vicemērus un noteikt komiteju skaitlisko sastāvu.

       “Sākumā bija paziņots, ka Aksenoka kungam būs divi vietnieki, bet sēdes gaitā notika korekcija – jaunieceltais mērs paziņoja par trim vicemēra portfeļiem. Kandidātus piedāvāja pats Aksenoka kungs, nosaukt citas kandidatūras nebija iespējams,” stāsta Rīgas domes PCTVL frakcijas priekšsēdētāja Natālija Jolkina. “Mēs uzdevām jautājumu par šādas rīcības leģitimitāti, bet atbildi tā arī nesaņēmām – mūs vienkārši ignorēja. ”

       “Viņi nolēma pārvērst mūs par balsošanas “automātiem”,” atzīstas PCTVL deputāts Viktors Dergunovs. “Paužot protestu, mēs bijām spiesti pamest zāli.”

        Kopā ar “bitēm” izgāja arī Dolgopolova partijas “”Jaunais Centrs” deputāti, sociāldemokrāti un apvienības “Dzimtene” deputāti ... Tomēr žuravļovieši ar rubikiešiem tūlīt pat atgriezās zālē un piedalījās vicemēru ievēlēšanā, pievienodami savas izšķirošās balsis. Tādejādi viņi balsoja par kandidatūrām, kuras piedāvāja labējie.     

        Balsošanas rezultāti ir šādi: par vicemēriem (ne bez “Dzimtenes” atbalsta) kļuva J. Birks (TB/LNNK), J. Lujāns ( Latvijas Pirmā partija), A. Ārgalis ( Tautas Partija).

      “Dzimtenes” idejiskā iedvesmotāja un finansiālā “jumta” Jurija Žuravļova uzvedība bija ārpus pieklājības rāmjiem – haotiski pārvietodamies zālē, viņš meklēja sev atbalstītājus labējo vidū. Labējie “apžēlojās” un iekļāva vicemēra amata kandidātu sarakstā V. Kalnbērzu – un tūliņ pat to pilnībā “izgāza”, balsodami pret. Visa šī traģikomiskā izrāde notika bez kreiso deputātu klātbūtnes.

      Valdošā koalīcija, pārkāpjot procedūru, bez pieteikumiem deputātu sadalei darbam komitejās apstiprināja komiteju skaitlisko sastāvu, pie tam tika maksimāli samazinātas galvenās struktūras. “Lai varētu kontrolēt situāciju, neko neatstājot opozīcijai,” komentē V.Dergunovs.

      Deputāts pauda viedokli, ka tagad naciķi var cerēt uz “Dzimtenes” atbalstu. “ J.Žuravļova vadītā firma “Marika” kārtējo reizi demonstrēja savu neierobežoto bezatbildību. Notika reāla vēlētāju krāpšana. Visbēdīgākais ir tas fakts, ka Rubiks vecākais, kuru savulaik naciķi ietupināja cietumā, gribot vai negribot iegāza sociālistus, nododot tos Žuravļova rīcībā. Savukārt Žuravļovs ir gatavs atbalstīt tos, kuri vajāja  Alfrēdu Rubiku,” teica V. Dergunovs.

    

      Un vēl zīmīgs fakts. Neilgi pirms Rīgas domes sēdes sākuma plkst. 18.50 televīzijas ēterā tika demonstrēta kārtējā pārraide “Pjatij ugol” (“Piektais stūris”) ( TV-5). Šajā pārraidē līdzās ar citiem piedalījās arī Politiskās apvienības “Dzimtene” vadonis Žuravļova kungs. Programmas nobeigumā, kad praktiski vairs nebija palicis laika, Jurijs Anatoljevičs, elsodams no uztraukuma, tomēr paspēja publiski apsveikt Aksenoka kungu ar viņa iecelšanu mēra amatā. Pēc divām stundām Rīgas domē viņš nodeva “Dzimteni” un visus tās vēlētājus ...                

        

       

Komentāri


Осталось символов:  4124124