Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


16.03.2005   Frakcijas paziņojums

Nacionālistiskie varas pārstāvji uzrīdīja policiju antifašistiem. 

Šodien, 16 martā, Rīgas centrā Latvijas Iekšlietu ministrijas darbinieki, piedaloties policijas specvienībām, suņiem un jātnieku policijai, rupji izdzenāja pret Waffen SS leģionāru popularizēšanu protestējušo antifašistu piketu. Aizturēti vairāki desmiti cilvēku, tajā skaitā tikko no politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” ievēlētie Rīgas domes deputāti.

Visai pasaulei ir nodemonstrēta izteikti subjektīva oficiālās Rīgas attieksme pret “vēsturisko” dienu. Tā vietā, lai atļautu antifašistu pretpiketu, oficiālās varas iestādes jau sākotnēji pasludināja šo pasākumu ārpus likuma, koncentrējot lielus policijas spēkus piketa izgaiņāšanai. Iekšlietu ministrs Jēkabsons protesta dalībniekiem daudzkārt draudēja ar represijām.

LR Saeimas frakcija PCTVL kategoriski nosoda antifašistu vajāšanu un Latvijas Satversmes garantēto vārda un sapulču brīvības ignorēšanu. Mēs pieprasīsim Iekšlietu Ministrijas vadības atskaiti par politiski angažētajām un neadekvāti asajām darbībām, kas kārtējo reizi ir apkaunojušas Latviju. 

 

 

Frakcijas PCTVL deputāti: J.Pliners

                                            J.Sokolovskis

                                            A.Aleksejevs

        V.Buzajevs

        N.Kabanovs

        A.Tolmačovs

Komentāri


Осталось символов:  4124124