Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


07.03.2005   PCTVL aicina ratificēt Vispārējo konvenciju par nacionālo minoritāšu aizsardzību

 

PCTVL aicina ratificēt Vispārējo konvenciju par nacionālo minoritāšu aizsardzību

Ceturtdien, 10.martā, Saeima izskatīs politisko organizāciju apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” (PCTVL) Saeimas frakcijas iesniegto likumprojektu “Par 1994.gada 10.novembra Vispārējo konvenciju par nacionālo minoritāšu aizsardzību”.Kārtējo reizi PCTVL piedāvā spert soli pretī minoritātēm un ratificēt šo juridiski saistošo dokumentu, kuru Latvija parakstīja 1995.gadā. Šobrīd 36 valstis ir Konvencijas dalībvalstis; Latvija ir viena no sešām valstīm, kuras parakstījušas, bet nav ratificējušas Konvenciju.

 

PCTVL uzskata, ka Konvencijas ratifikācija nodrošinās pie nacionālajām minoritātēm piederošo personu tiesību ievērošanu, tādējādi papildinot Latvijas Republikas Satversmes 114.pantā noteikto tiesisko regulējumu. Konvencija garantē tiesības izmantot minoritāšu valodas attiecībās starp personām un varas iestādēm, tiesības izmantot uzvārdu un vārdu minoritātes valodā, tiesības izvietot sabiedrības informācijai tradicionālos vietvārdus, ielu nosaukumu un citus topogrāfiskus apzīmējumus arī minoritātes valodā, tiesības apgūt minoritātes valodu vai iegūt izglītību šajā valodā. Līdz ar to viena gada laikā pēc Konvencijas ratifikācijas būs jāizdara grozījumi Valsts valodas likumā un Izglītības likumā.

 

PCTVL iesniegtais likumprojekts atbilst Eiropas Komisijas, Eiropas Parlamenta, Eiropas Padomes Cilvēktiesību komisāra un EDSO Parlamentārās Asamblejas rekomendācijām, kā arī nodrošina Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas rezolūcijas 1236(2001) izpildi. Konvencijas ratifikāciju atbalsta Latvijas Krievu kopiena, Krievu sabiedrība Latvijā, Latvijas Cilvēktiesību komiteja, Latvijas krievu jaunatnes asociācija, asociācija “DVINA”, Jelgavas krievu asociācija, Krievu kultūras atbalsta reģionālais fonds, Latvijas-Krievijas sadarbības asociācija, Latvijas Jaunatnes klubs, nacionālo minoritāšu sabiedrisko organizāciju apvienība "Sadraudzība".

 

Papildus informācija:

PCTVL frakcijas konsultants Aleksejs Dimitrovs

Tālr. 9517430

 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124