Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


28.02.2005   Tiek ieviesti ierobežojumi cigarešu realizācijai tirgos.

Godātie kolēģi deputāti!

 

Ar kādu mērķi tika ieviesti ierobežojumi cigarešu realizācijai tirgus teritorijā?

Tikai lai samazinātu cigarešu kontrabandas apjomus. Ar tādu pašu pamatojumu sākotnēji tika ieviesti ierobežojumi arī alkoholisko dzērienu tirdzniecībai tirgus teritorijā, taču toreiz es varēju Jūs, godātie kolēģi, pārliecināt par to, ka šie ierobežojumi nesamazinās alkohola kontrabandu, taču būtiski ierobežos konkurenci un pārkāps brīvā tirgus principus un ierobežojumi tika noņemti. Tiešām, kāda starpība starp veikalu, kas atrodas Purvciemā un tādu pašu veikalu, tirgus teritorijā?

            Tagad pieredze rāda, ka mums kolēģi bija taisnība. Atbildot uz manu jautājumu par to vai iepriekšminētie grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā ir ietekmējuši situāciju alkohola kontrabandas laukā, Iekšlietu ministrs Jēkabsona kungs norādīja, citēju:

“Valsts policija uzskata, ka pēdējā gada laikā notikušās likumdošanas izmaiņas nav radījušas situācijas pasliktināšanos”

            Tas liecina, ka tirdzniecības ierobežojumi konkrētā teritorijā nekādā veidā neietekmē kontrabandas apjomus, taču kaitē mazajiem Latvijas uzņēmējiem dodot priekšrocības lielajiem ārvalstu veikalu tīkliem.

            Patreiz ierobežojot cigarešu tirdzniecību tirgus teritorijā tiek radīta pilnīgi analoģiska situācija. Un es atkal Jums piedāvāju grozījumus, kas ir vērsti uz godīgu konkurenci un Latvijas mazo uzņēmēju aizstāvību. Man nav skaidrs, kāpēc visi tie tirgotāji, kas darbojas tirgus teritorijā tiek automātiski uzskatīti par kontrabandas tirgotājiem?

            Godātie deputāti! Ar savu grozījumu es piedāvāju atcelt neloģiskos un praksē nepamatotos ierobežojumus cigarešu tirdzniecībai tirgus teritorijā.

            Aicinu atbalstīt manu priekšlikumu.

Komentāri


Осталось символов:  4124124