Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


19.02.2005   Daugavpils

Politisko organizāciju apvienības

PAR CILVĒKA TIESĪBĀM VIENOTĀ LATVIJĀ

Daugavpils pilsētas domes 2005.gada 12.martā

vēlēšanu

PROGRAMMA

 

PCTVL startēs vēlēšanās, lai nodrošinātu izpildvaras godīgumu, kompetenci un cilvēcību pilsētas pārvaldē.

 

Pēdējā desmitgadē mūsu pilsēta pārcieta smagus satricinājumus, Daugavpils zaudēja lielāko daļu rūpniecības uzņēmumu, pilsētnieki kļuva nabadzīgāki. Kādreizējā pilsēta – donora kļuva par dotējamu no republikāniskā izlīdzināšanas fonda pilsētu. Centrālās varas institūcijas  pastāvīgi diskriminēja Daugavpili ekonomikas un kultūras jomās. Oficiāli netika atzīta krievu valoda, kura ir dzimtā daugavpiliešu vairākumam, turpinās izglītības sistēmas graušana krievu skolās. Nesaskatot perspektīvas pilnvērtīgai dzīvei dzimtajā pilsēta, to masveidīgi pamet jaunieši.

 

Atbildēdama uz vēstures izaicinājumiem, pilsētas vadība ne vienmēr spēja atrast pareizos risinājumus. Dome pārāk bieži demonstrēja vienpusēju lojalitāti Rīgai, palaižot garām iespējas gūt ekonomiskajās priekšrocībās no pilsētas  kultūras unikālā savdabīguma.

 

Pēdējos gados tiem pievienojās bezgalīgi ķīviņi varas struktūrās. Netīrās veļas mazgāšanas drudzis pārņēma avantūristiskākos un nekulturālākos politiķus, kuri personisko rēķinu kārtošanā padarīja pilsētas presi par kaujas arēnu.

 

Pēdējos divos gados ir iezīmējušās ekonomiskās stabilizācijas tendences. Atvērās jaunas, nelielas ražotnes. Jaunatnes nopelnītā nauda ārzemēs ienāk pilsētas finansiālajā apritē. Tomēr masveida darbinieku atlaišana pilsētas vadošajos uzņēmumos var neitralizēt šos nelielos sasniegumus. Patlaban pilsētai ir nepieciešama gudra vara. Par domniekiem jākļūst godīgiem politiķiem, spējīgiem novērst “visu karu  pret visiem”, nodrošināt pilsētas pašpārvaldes stabilu un dinamisku attīstību.

 

Šodien PCTVL ir atzīta opozīcijas līdere, kas aktīvi darbojas gan Saeimā, gan Eiropas parlamentā. 2005. gada vēlēšanās Daugavpilī PCTVL sarakstā startē  vispieredzējošākie ļaudis. Mūsu kandidāti mēra un mēra vietnieka amatiem ir Miroslavs Mitrofanovs un Oļegs Tolmačevs, izpilddirektora amatam – Jevgēņijs Drobots. Sarakstā iekļauti politiķi, kuri ir rūdīti 2003. – 2004. gadu masu akcijās, tie, kas māk turēt sitienu, spēj pilnveidoties un vienoties ar citu partiju deputātiem.

 

Nākotnē Daugavpili mēs redzam kā Latgales rūpniecības un tirdzniecības centru, kā labiekārtotu un mājīgu, garīgi piesātinātu kultūras pilsētu. Plašajā Eiropas Savienībā nav otras tādas pilsētas, kurā krievvalodīgie pilsoņi būtu iedzīvotāju vairākums. Krieviskajai un multikuluirālajai videi ir jākļūst un tā kļūs par Daugavpils vizītkarti, kas nodrošinās atpazīstamību un pievilcību  Eiropas līmenī. Daugavpilij jākļūst par līderi pašvaldību vidū, kura vispilnīgāk realizēs Vispārējo mazākumtautību aizsardzības konvenciju!

 

 

 

PCTVL prioritātes ir:

 

Sadarbība ar visiem saprātīgajiem spēkiem daugavpiliešu labā.

 

Katra ākākosdaugavpilieša veselība un izglītība ir Daugavpils kapitāls.

 

Pašvaldībai jārūpējas par iedzīvotājiem, kas mūsdienās ir objektīvi visneaizsargātākie – jaunieši, pensionāri, invalīdi un iedzīvotāji ar nelieliem ienākumiem.

 

Pašvaldībai jānodrošina stabilu un labvēlīgu vidi uzņēmējdarbībai, tai netraucējot, bet, nodrošinot taisnīgus noteikumus pilsētas pasūtījumu konkursos.

 

Pašvaldībai jāpanāk pilsētnieku ekoloģisko drošību, tāpēc esam pret naftas pārstrādes rūpnīcas celtniecību Laucesē. Vietas izvēli nosaka ne tikai no ekonomiskiem, bet arī no cilvēku drošības faktoriem.

 

Vistuvākajā laikā nepieciešams atjaunot municipālo mājokļu celtniecību, veicināt konkurenci par tiesībām apkalpot pašvaldības un privāto dzīvokļu fondu, attīstīt dzīvokļu īpašnieku sabiedrības, uzsākt siltumtaupības projektu realizāciju.

 

 Daugavpils dome ir spējīga mīkstināt 2004. gada varmācīgās izglītības reformas sekas, sekmēt to, lai Daugavpils Universitāte kļūtu par vadošo centru Latvijā un Eiropā, kas sagatavo mazākumtautību skolu skolotājus un  valodas speciālistus.

 

Mūsu kandidāti:

 

1. Miroslavs Mitrofanovs, PCTVL Koordinācijas padomes loceklis

 

2. Oļegs Tolmačovs

 

3. Gaļina Fjodorova

 

4. Sergejs Solovjovs

 

5. Ivans Prekuls

 

6. Andrejs Golubevs

 

7. Jevgeņijs Golubevs

 

8. Jekaterīna Stehnovska-Slavska

 

9. Aleksejs Vasiļjevs

 

10. Ivars Mironovs

 

11. Raimonds Zenkevičs

 

12. Jekaterina Deņisova 

 

13. Andrejs Jegorovs

 

14. Natālija Grincevičiene

 

15. Aleksandrs Vasiļjevs

 

16. Ludmila Fjodorova

 

17. Valentīna Titoka

Komentāri


Осталось символов:  4124124