Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


17.02.2005   Rīgas mēra amata kandidātu preses konference

    

   16. februārī notika Rīgas mēra amata kandidātu preses konference žurnāla “Karjera” preses un biznesa klubā. Pretendentus šai konferencei izvēlējās saskaņā ar partiju reitingiem. Rezultātā, PCTVL pārstāvis Jurijs Petropavlovskis, kuram tā arī nebija piešķirta pilsonība, sēdēja prezidijā, bet Rīgas vicemērs Darba Partijas līderis Aivars Kreituss varēja vienīgi, sēžot  zālē, uzdot jautājumus. Vicemēra jautājumi bija visai kodīgi. Tā, viņš strikti jautāja TB/LNNK pārstāvim Andrim Lasmanim : “Jūsu partija runā par kompensācijām denacionalizēto namu iemītniekiem, bet šādām kompensācijām dzīvokļu iegādei rīdziniekiem vajadzēs 80 miljonus latus”. Atbildot, Lasmaņa kungs spēja tikai abstrakti secināt, ka būtu nepieciešams attīstīt uzņēmējdarbību – tad pieaugs nodokļu apjoms un pilsētas budžeta ienākumi.

    Visumā, labējo viedoklis īpašas intereses biznesmeņiem neizraisīja. Vairāk jautājumu uzdeva pašreizējam mēram Gundaram Bojāram (LSDSP). Tai skaita arī šādu : “Kā Jūs grasāties svinēt Uzvaras Dienu?” Mērs atbildēja visai izvairīgi : lūk, viņš godā visu kritušo piemiņu, bet pilsēta nekādas svinības nerīkos. Uz tiešo jautājumu, ko viņš pats darīs 9. maijā, Bojārs neatbildēja. Iejaucās Jānis Jurkāns (TSP) un sāka gausties : mums ir “labējie laika apstākļi”, mūsu prezidente ņirgājās par veterāniem ... Viņu momentā pārtrauca tēvzemietis : prezidente nekad nav ņirgājusies – kā Jūs uzdrošināties tā runāt! Par labu kreisajiem situāciju vērsa Jurija Petropavlovska iejaukšanās : “Pateicoties 9. maijam mēs šodien dzīvojām neatkarīgajā Latvijā, bet nevis reihskomisariātā Ostlande! Katru gadu, neskatoties uz laika apstākļiem, mēs iesniedzam Rīgas domē pieteikumus svinību rīkošanai, un ar grūtībām, bet saņemam saskaņojumus. PCTVL garantē rīdziniekiem – svētki būs!

     Visu partiju pārstāvjiem tika uzdots jautājums : ar ko jaunajā Domē Jūs nekad neveidosit koalīciju? Noskaidrojās : Andris Lasmanis ir pret koalīciju ar kreisajiem, Aivars Aksjonoks ( Jaunais Laiks) uzstājas pret sadarbību  ar radikālajiem sociālistiem, tautpartietis Edmunds Krastiņš – pret PCTVL, Sergejs Dolgopolovs ( Jaunais Centrs) nenoraida nevienu, Jānis Jurkāns skumīgi nopūtās : “Es vairāk domāju par to, kā nokļūt Domē!” Juris Lujāns ( Pirmā Partija) kategoriski uzstājas pret koalīciju ar PCTVL ( Kaut gan tieši Pirmo Saeimas frakcijā ir daži deputāti, kuri tika ievēlēti Saeimā PCTVL sarakstā). Acīmredzami, Pirmā Partija, kura pirms pašvaldību vēlēšanām uzmācīgi reklamē sevi krievu masu medijos, koķetējot ar krievvalodīgajiem vēlētājiem un cerot iegūt to balsis, grasās izveidot koalīciju ar ultralabējiem – to pašu TB/LNNK. Pirmās Partijas pārstāvjiem pamatnācijas intereses ir daudz nozīmīgākas par kristiānisma principiem, kurus viņi paši deklarē.

      Jurijs Petropavlovskis tālredzīgi piezīmēja, ka velti daži politiķi atsakās no sadarbības ar PCTVL un atgādināja, ka pat tēvzemieši pašreizējā Domes sastāvā centās sadarboties ar “bitēm” . “Viņi būs kopā ar mums tanī gadījuma, ja mēs tam piekritīsim,”- konstatēja Petropavlovska kungs. Bet apvienība PCTVL, saskaņā ar viņa teikto, gatava uz kompromisiem jaunajā Domē, bet tikai, ja šie kompromisi kalpos rīdzinieku interesēm.

 

( tulkoja Irīna Ase

                       

Komentāri


Осталось символов:  4124124