Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


17.02.2005   Vladimira Buzajeva runa, aizstāvot Saeimā 17. februārī grozījumus Imigrācijas likumā

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie kolēģi!

 

    Mana priekšlikuma būtība ir šāda - aizvietot pretendentiem uz pastāvīgo uzturēšanās atļauju obligātos eksāmenus valodā ar obligāto valodas kursu, kurus organizē valsts, apmeklēšanu. Un šeit var redzēt divas pilnīgi pretējas pieejas sabiedrības integrācijai.

 

     Pirmā – trulā pieeja kazarmu disciplīnas garā, kuru piedāvā Saeimas vairākums, otrā – civilizētā eiropeiskā pieeja, kuru kolēģiem deputātiem bija iespēja novērot viņu iecienītajos ārzemju komandējumos.

 

    Cilvēku, kurš nav nokārtojis eksāmenu, var vardarbīgi izšķirt ar dzīvesbiedri vai vecākiem. Lielisks līdzeklis, kas ļaus ieaudzināt mīlestību pret latviešu valodu! Līdzeklis, kas jau daudzkārt tika pielietots attiecībā pret nepareizās tautības Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem. Līdzekli, kuru var klasificēt, kā krimināli sodāmu rīcību, kas kurina starpnacionālo naidu.

 

     Es pat nerunāju par turpmākajiem grozījumiem tajā pašā likuma pantā, kurus iesniedza kolēģi no TB/LNNK. Viņu būtība ir vienkārša – no eksāmeniem tiek atbrīvoti mirušie un tie, kuri atrodas uz nāves robežas. Kārtību, saskaņā ar kuru mirušie tiek atbrīvoti no obligātās pārbaudes, nosaka Ministru Kabinets. Un šādus grozījumus atbalstīja atbildīgā komisija!       

 

     Dāmas un kungi!

      Neticiet tam, ka TB/ LNNK atrodas opozīcijā. Patiesībā tā ir VIENĪGĀ Latvijas partija, kurai mūsu valstī pieder reālā vara!

Komentāri


Осталось символов:  4124124