Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


10.02.2005   Grozījumi Izglitības likumā netiek atbalstīti

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Godātie kolēģi!

 

 

Triju Saeima frakciju piedāvāto grozījumu Izglītības likumā būtību var izteikt ar vienu frāzi: skolu pašvaldības pašas izvēlas valsts valodas un dzimtās valodas apmācības proporciju. Izglītības un zinātnes ministrija saglabā tiesības piedāvāt savas proporcijas. Vienkārši Ministrijai tiek uzlikti pavisam citi pienākumi - nevis ar spēku piespiest pieņemt savus priekšlikumus, bet pārliecināt par šo priekšlikumu derīgumu izglītības pasūtītājus - skolēnus un skolotājus.

            Ja Izglītības un zinātnes ministrijai patiešām ir taisnība, ja krievu skolu pedagogi, vecāki un skolēni ar pateicību un sapratni uzņems proporciju 60 pret 40%, tad viņi labprātīgi apstiprinās to arī skolu sanāksmēs un skolu padomēs.

              Izglītības un zinātnes ministre Druvietes kundze atzīmēja, ka ar mūsu bērniem izdarītā vardarbīgā eksperimenta rezultātu novērtēšana, bilingvālās izglītības ieviešanas seku novērtēšana ir iespējama tikai pēc pieciem gadiem. Mēs savukārt uzskatām, ka satraukties vajag jau tagad, jo pēc pieciem gadiem nebūs vairs ko vērtēt tāpēc, ka krievu skolu vairs nebūs.

            Iepazīstināšu Jūs tikai ar vienas mūsu veiktās aptaujas rezultātiem, kurā piedalījās 269 vecāki no 70 skolām. Lūk, kā viņi vērtē bilingvālās izglītības sekas. 75% aptaujāto uzskata, ka bērni ir sākuši vairāk laika tērēt mājasdarbu sagatavošanai, 73% aptaujāto apliecināja, ka virknē gadījumu bērni netiek galā ar mājasdarbiem, 67% aptaujāto atzina, ka pēc daļējas skolu pārvešanas uz apmācību latviešu valodā, bērnu sekmes ir pasliktinājušās, 73% uzskata, ka bērni jūtas vairāk noguruši.

            Un lūk, ir citas, daudz plašākas, pašu skolēnu aptaujas rezultāti. Mēneša laikā pēc mūsu iniciatīvas absolūtais vairākums skolēnu no 263 klasēm, kas atrodas četrdesmit trijās Rīgas, Daugavpils, Jūrmalas, Olaines, Ventspils, Jelgavas, Balvu skolās, parakstījās zem prasības atgriezt krievu valodu krievu skolās. Pavisam zem mūsu iesniegtā likumprojekta ir 5200 skolēnu paraksti, kas kļuva par eksperimenta ar nosaukumu “reforma” upuriem. Darīja viņi to paši, bez jebkāda administrācijas un skolotāju spiediena. Neskatoties uz to, pat šajos, gandrīz vai pagrīdes apstākļos, likumprojektu, kas ļautu atjaunot pamācību pārsvarā krievu valodā atbalstīja lielākā daļa no šo skolu desmitajām klasēm. 

            Lūk, viņi atkal stāv uz ielas Saeimas priekšā, kā to jau bija darījuši pirms gada un atkal un atkal atgādina par savām tiesībām. Tām tiesībām, kuras bauda viņu vienaudži demokrātiskajās, civilizētajās Eiropas valstīs. Šie bērni nav Ribentropa un Molotova līdzgaitnieki. Viņi pat Padomju Savienību nav ne acīs redzējuši! Viņi ir redzējuši tikai aparteīdu pie sevis dzimtenē – Latvijā. Bērni prasa lai jūs izrādāt viņiem cieņu, esiet prātīgi un žēlsirdīgi, atbalstiet šo likumprojektu.

            Cienītās dāmas, godātie kungi! Pie Saeimas stāv Latvijas nākotnes pārstāvji, kuri nekad nesamierināsies ar diskrimināciju.

            Jūs gribējāt sašķelt sabiedrību? Jūsu to esat izdarījuši! Pietiek izmētāt akmeņus, laiks tos savākt atpakaļ. Lūdzu atbalstīt likumprojektu un ar to veicināt sabiedrības integrāciju.             

           

           

Komentāri


Осталось символов:  4124124