Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


03.02.2005   Vai ūdensmetējus ļaus lietot pret demonstrantiem?

Cienījamā priekšsēdētājas kundze! Cienījamie deputātu kungi!

 

     Tie no Jums, kuri kopā ar mani ir pārcietuši visas “okupācijas šausmas”, droši vien atceras šādas padomju dziesmas rindiņas, kuras latviskā tulkojumā skan aptuveni šādi: Mēs esam miermīlīgi ļaudis, bet mūsu bruņuvilciens atrodas rezerves ceļā!

 

    Jājautā: kādas tad ir tās materiālās rezerves, kuras ar iekšlietu ministra lēmumu var aizdot sabiedriskās drošības nodrošināšanai? Runa iet nevis par bruņuvilcienu, bet gan tikai par ūdensmetēju. Bet vienalga tas ir kruti!

 

    Pieņemot šāda veida grozījumus likumā, Saeima it kā postulē, ka labējās valdības darbības rezultāta ir neizbēgamas masu nekārtības. Var jau būt, dāmas un kungi, ka Jums ir taisnība, ārkārtīgi zemu vērtējot savas valdības rīcībspēju.

 

    Pirmais Jūsu premjers, uzlūkodams krievu skolnieku masu mītiņus, teica kaut ko par Latvijai naidīgo spēku gulbja dziesmu. Otrais – par skolnieku pieaugošo ekstrēmismu un agresivitāti. Bet pēc tam publiski nosauca veselu konkrēto personu sarakstu, kuras, viņaprāt, būtu jānotiesā. No šīm personām, starp citu, vairāk nekā pusi tiesa bija attaisnojusi, bet citi, tai skaitā arī es, turpina tiesāties līdz pat šim laikam. Starp citu, godājamais Emša kungs, Jūs līdz pat šim laikam neesat atgriezīs vienu latu izsūtītajam Aleksandram Kazakovam par nepiesardzīgu viņa goda un cieņas aizskaršanu!

 

     Kas attiecas uz apspriežamo jautājumu par ūdensmetēja nodošanu, varu teikt, ka Kalvīša kungs nav tālu aizgājis no saviem priekštečiem. Tieši viņa modrais prāts spēja pamanīt mistisko saikni starp izglītības krievu valodā saglabāšanas problēmu un medmāsu iespējamo streiku!

      Cienījamie kolēģi! Derētu tomēr daudz vairāk ticēt savai valdībai un savai tautai. Lai tad mūsu vienīgais ūdensmetējs, kā dziesmā minētais bruņuvilciens, mūžīgi paliek rezervē !

Komentāri


Осталось символов:  4124124