Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


27.01.2005   Frakcijas PCTVL paziņojums

PAZIŅOJUMS2005.gada 27.janvārī

 Latvijā ir sākusies nacionalizācija. 

 

Neviens privātīpašnieks vairs nevar justies droši!

Šodien Saeima 1.lasījumā atbalstīja Satversmes 81.panta kārtībā Ministru kabineta pieņemtos grozījumus likumā "Par nekustamā īpašuma piespiedu atsavināšanu valsts vai sabiedriskajām vajadzībām".

Grozījumi tika sagatavoti lai atsavinātu nekustamos īpašumus Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunās ēkas celtniecības vietā. Tagad šajā vietā atrodošos dzīvokļu īpašnieki, būs spiesti ilgstoši tiesāties lai panāktu sev labvēlīgus kompensāciju apjomus. Pret šiem grozījumiem balsoja tikai t.s. “kreisās opozīcijas” deputāti. 

Saeimas valdošā vairākuma akceptētie grozījumi nosaka, ka īpašuma tiesības uz īpašumu pāriet valstij vai pašvaldībai ar attiecīgā likuma spēkā stāšanās brīdi. Tas nozīmē, ka īpašums var tikt atņemts pat tad, ja vēl nav panākta vienošanās par atlīdzības apmēru!

Labējās partijas ir radījušas bīstamu juridisku precedentu. Tagad neviens privātīpašnieks vairs nevar būt drošs, ka ar viņu valsts neizrīkosies tieši tāpat, atņemot īpašumu un pretī piedāvājot netaisnīgu, tirgus vērtībai neatbilstošu samaksu.

            Frakcija PCTVL aicina Latvijas sabiedrību, Masu informācijas līdzekļus un sabiedriskās organizācijas vērsties pie valdošo partiju deputātiem aicinot viņus ievērot Satversmē nostiprinātās tiesības uz īpašumu un balsot pret nepārdomātajiem grozījumiem. 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124