Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


05.01.2005   PANĀKUMUS GŪST CĪŅĀ (I kongresa rezolūcija, 15.05.2004.)

Apvienības „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” I kongresa rezolūcija

 

2003. gada aprīļa partijas „Līdztiesība” konferences lēmums pasludināt par prioritāro cīņu pret skolu izglītības krievu valodā likvidēšanu un „lai to panāktu, pieaicināt talkā partijas kadru un materiālus resursus”, ir izrādījies pilnīgi pamatots.

Uzņemoties vadību cīņā, kas ir vērsta pret valsts etnokrātisko sistēmu un kurā jau vairāk nekā gadu piedalās Latvijas krievvalodīgā kopiena, partija paralēli ir atrisinājusi arī vissmagākās iekšējās problēmas.

Tieši aktīvās pretošanās krievu skolas pārlatviskošanai gaitā ir izdevies atjaunot gan pašu politisko apvienību PCTVL, gan tās frakciju Saeimā, izveidot jaunas partijas reģionālās organizācijas. Mantkārīgo un vāja rakstura politiķu, kuri atstāja „Līdztiesību” un iepriekšējo PCTVL, vietā atjaunotajā PCTVL iestājās cilvēki, kas ir gatavi un spējīgi līdz uzvarai cīnīties par krievvalodīgās kopienas dabiskām tiesībām. Darbojoties Krievu skolu aizsardzības štābā, kas tika izveidots ar PCTVL aktīvu līdzdalību,  daudzi pavisam jauni cilvēki izrādīja sevi kā ārkārtīgi enerģiski un rīcībspējīgi politiķi. Daudzi no viņiem jau ir kļuvuši par mūsu partijas biedriem, bet citi sastāda partijas kadru potenciāļo rezervi. Tika atgūta arī vēlētāju uzticība atjaunotajai PCTVL apvienībai, kura ar pilnām tiesībām ir kļuvusi par vienīgo konkurentspējīgo Latvijas krievvalodīgās kopienas politisko pārstāvi.

Radikāli ir izmainījusies arī pašas krievvalodīgās kopienas pasaules uztvere. Tika izcīnīta uzvara pašā galvenajā cīņā ar etnokrātisko valsti – cīņā par cilvēku dvēselēm. Un pirmām kārtam – par jaunās paaudzes dvēselēm, kuras rīcība noteiks kopienas un valsts dzīvi turpmākajos gados. Latvijas vēsturē pēc saviem mērogiem un sasprindzinājuma bezprecedenta protesta akcijās, kas notika 2004. gada pirmajā pusgadā, piedalījās lielākā daļa vecāko klašu skolēnu no Rīgas, Daugavpils, Ventspils. Akciju rīkotāji un dalībnieki cīņā par savām tiesībām izjuta uzvaras alkas – tā ir galvenā mācība, kuru viņi ņems sev līdzi savā turpmākajā dzīvē.

Kādus gan tiesiskos aktus arī nepieņemtu likumdevēji, kuri tika ievēlēti Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju masu bezpilsonības apstākļos, kādus gan represīvos pasākumus neperinātu spēka struktūru vadība, kopumā ideja par pasniegšanas latviešu valodā ieviešanu krievu skolās piespiedu kārtā ir izgāzusies.

Mēs atbalstām Latvijas Krievu skolu aizstāvju kongresa prasības, kas ir vērstas, lai saglabātu un nodrošinātu izglītības sistēmas krievu valodā pilnvērtīgu funkcionēšanu. Mēs aicinām valdību nekavējoties izsludināt Izglītības reformas moratoriju un uzsākt dialogu ar Kongresā ievēlēto sarunu grupu.

Mēs aicinām visus PCTVL biedrus un atbalstītājus piedalīties turpmākajās protesta akcijās, ievērojot nevardarbīgā pretošanās principus un cieņu pret mums līdzās dzīvojošajiem novadniekiem – latviešiem un latviešu valodu.

 

Mūs nevar salauzt, nevar iebiedēt! Skolām – jā, reformai – nē!

 Rīga, 2004. gada 15. maijā

Komentāri


Осталось символов:  4124124