Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


04.01.2005   PCTVL EIROPAS DIENASKĀRTĪBA (I kongresa rezolūcija, 15.05.2004.)

 

 

2004. gada 1. maijā Latvijas Republikas iestājās Eiropas Savienībā. PCTVL vēlētāji šo notikumu uztvēra neviennozīmīgi. Daudzi PCTVL vēlētāji referendumā balsoja pret Latvijas iestāšanos vienotajā Eiropā. Mēs saprotam tos, kas nobalsoja pret Eiropas Savienību, protestējot pret Latvijas labējo partiju pretvalstisko politiku, un to nosodāmo lomu, kuru nospēlēja Eiropas institūcijas, pieverot acis uz masveida cilvēktiesību pārkāpumiem Latvijā un uz galēji nelabvēlīgu sociālo apstākļu izveidošanos valstī. Trīspadsmit gadu laikā, kad nacionālās neatkarīgās valsts apstākļos tika īstenotas reformas, Latvija ir nolaidusies līdz nabadzīgākās valsts stāvoklim Eiropas teritorijā, līdz kaunpilnai kontinenta līderes pozīcijai iedzīvotāju izmiršanas ziņā.

Tajā pašā laikā ir nepieciešams uzsvērt to, ka atrisināt šīs problēmas bez palīdzības no ārpuses un bez turpmākas eirointegrācijas Latvija vairs nespēs. Tam traucē kā objektīvie dabiskie, ekonomiskie un demogrāfiskie apstākļi, tā arī subjektīvās barjeras, kas izpaužas kā Latvijas administrācijas zemais potenciāls un neefektīva, izkropļota, etnokrātiska politiskā sistēma.

Viens no situācijas labošanas ceļiem ir mūsu valsts aktīva iesaistīšana procesos, kas notiek Eiropas līmenī. Lai sasniegtu šos mērķus, PCTVL kongress nolemj:

1.         Laikā, kas palicis līdz 12. jūnija vēlēšanām, mobilizēt visus resursus, kas nepieciešami PCTVL taktiskā uzdevuma sasniegšanai, tas ir, apvienības pārstāvības nodrošināšanai Eiropas Parlamentā.

2.         Pēc vēlēšanām, atkarībā no jaunā Eiroparlamenta frakciju sastāva, galīgi izšķirties par PCTVL stratēģiskā partnera izvēli Eiropas Savienības līmenī. Neatkarīgi no šīs izvēles, attīstīt partnerattiecības ar Eiropas reģionālajām, mazākumtautību, kreisajām, zaļajām un liberālajām partijām, veicināt šo partiju tuvināšanos ar mērķi izveidot plašu koalīciju, kas būs spējīga pretoties labējo dominēšanai Eiropas politikā.

3.         Izmantot iespējas, kas paveras PCTVL Eiropas Parlamentā, lai informētu Eiropas sabiedrību par humanitārajām un cilvēktiesību problēmām Latvijā.

4.         Veicināt „pozitīvās diskriminācijas” režīma noteikšanu attiecībā uz Latviju Eiropas Savienības budžeta un finansiālās palīdzības sadalē.

5.         Nākamā Eiropas Parlamenta pilnvaru laikā veikt organizatorisko darbu Eiropas Savienības Krievu partijas izveidei.

 Rīga, 2004. gada 15. maijā

Komentāri


Осталось символов:  4124124