Galvenā lapa - Arhīvs - 2005


04.01.2005   PAR LATVIJAS BRUŅOTO SPĒKU PIEDALĪŠANOS STARPTAUTISKAJĀS MISIJĀS (I kongresa rezolūcija, 15.05.2004.)

Apvienības "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" Kongresa rezolūcija

Patlaban Latvijas Republikas militārpersonas ar ieročiem rokās piedalās bruņotajās misijās piecos pasaules „karstajos punktos”: Irākā, Afganistānā, Kosovā, Bosnijā un Maķedonijā. Politiskā apvienība „Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” uzskata šādu praksi par nepamatotu, jo tā iesaista Latviju konfliktos, ar kuriem tā nav reāli saistīta nedz politiski, nedz ģeogrāfiski.

Lai gan Latvijas bruņotajām struktūrām vajadzētu nostiprināt mūsu valsts drošību, tās ir spiestas pildīt „ārzemju leģiona” funkcijas Amerikas Savienoto Valstu armijā. Pie tam lielākā daļa finansiālo izdevumu sloga šādu operāciju nodrošināšanai gulstas uz Latvijas budžetu. Daudzējādo starptautisko misiju ietvaros tiek iepirkts pirmām kārtam amerikāņu ieroči un munīcija. Tādejādi Latvijas augstākā politiskā vadība spēlē Amerikas kara rūpniecības kompleksa lobētāju lomu.

Vienpusīgi, nepārdomāti orientējoties uz Vašingtonas militāri politiskajām avantūrām, Latvija faktiski ignorē Eiropas Savienības saprātīgās iniciatīvas, kas ir vērstas uz to, lai izveidotu Eiropas ātrās reaģēšanas spēkus, kas būtu spējīgi atrisināt tādu problēmu kā cīņa ar terorismu un atvairīt citus draudus mūsu kontinentā. Oficiālā Rīga spēlē ASV „Trojas zirga” lomu Eiropā un tādejādi traucē veidot vienotu ES ārpolitiku un aizsardzības politiku.

Šajā situācijā politiskā apvienība PCTVL aicina Latvijas politiķus:

-          atteikties no turpmākās bruņoto akciju plānošanas un veikšanas ārpus to valstu robežām, kuras tieši nesaskaras ar Eiropas Savienību;

-          izvest Latvijas militāros kontingentus no Irākas un Afganistānas;

-          turpmāk īstenot tādu ārpolitiku un aizsardzības politiku, kas kalpotu Latvijas tautas interesēm un Eiropas Savienības drošībai.

 

Rīgā, 2004. g. 15. maijā

Komentāri


Осталось символов:  4124124