Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


05.11.2004   Frakcija PCTVL nosūta vēstuli Valsts prezidentei

 

 

 

 

 

 

 

 

Latvijas Valsts Prezidentei

Vairai VĪĶEI-FREIBERGAIPils laukumā 3

Rīga, LV-1900

 

2004.gada 4.novembrī                                Nr.

Rīgā

 

 

Par grozījumiem Radio un televīzijas likumā

 

Ļ.Cien. Prezidentes kundze,

 

Šā gada 4.novembrī Latvijas Republikas Saeima trešajā lasījumā pieņēma grozījumus Radio un televīzijas likumā. Grozījumi paredz, citu starpā, ka, ja ir apdraudēta valsts valodas lietošana vai arī tās lietošana vai izplatīšana raidorganizācijas darbības teritorijā ir ierobežota, Ministru kabinets var paredzēt īpašus noteikumus attiecībā uz raidījumu valodu (likuma 19.panta piektā daļa).

Līdzīga norma Radio un televīzijas likumā jau eksistēja. Likuma 19.panta piektā daļa agrāk noteica, ka raidorganizācijas veidotajās programmās raidlaika apjoms svešvalodās nedrīkst pārsniegt 25 procentus no raidlaika kopapjoma diennakts laikā. Ar Latvijas Republikas Satversmes tiesas 2003.gada 5.jūnija spriedumu lietā Nr.2003-02-0106 tika konstatēts, ka šī norma neatbilst Latvijas Republikas Satversmes 100.pantam.

Vēršam Jūsu uzmanību uz to, ka Latvijas Republikas Satversmes tiesa secinājusi, ka valodas lietošanas ierobežojumus demokrātiskā sabiedrībā nevar uzskatīt par sociāli nepieciešamiem - pastāv iespējas izvirzīto mērķi (valsts valodas aizsardzība) sasniegt ar citiem, personas tiesības mazāk ierobežojošiem līdzekļiem (respektīvi, neierobežot valodu lietošanu radio un televīzijā).

Ņemot vērā minēto, lūdzam Jūs izmantot Latvijas Republikas Satversmes 71.pantā minētās tiesības un pieprasīt grozījumu Radio un televīzijas likumā otrreizēju caurlūkošanu.

 

Ar cieņu,

 

8.Saeimas deputāti:

 

J.Pliners

V.Buzajevs

A.Tolmačovs

A.Aleksejevs

J.Sokolovskis

N.Kabanovs

 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124