Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


02.11.2004   PCTVL frakcijas deputāti nosūta vēstuli Valsts prezidentei

 

 

 

 

 

 

 

 

Latvijas Valsts Prezidentei

                                                       Vairai VĪĶEI-FREIBERGAIPils laukumā 3

Rīga, LV-1900

 

2004.gada 2.novembrī                               

 

Ļ.Cien. Prezidentes kundze,

 

Šā gada 28.oktobrī LR Saeima trešajā lasījumā pieņēma grozījumus Autopārvadājumu likumā. Grozījumi paredz, ka vienotu maksu (tarifus) par pasažieru un bagāžas pārvadājumiem ar vieglo taksometru nosaka attiecīgās republikas pilsētas dome vai rajona padome (likuma 39.panta piektā daļa). Līdz šim likums noteica, ka pašvaldības regulators nosaka tikai maksimālo maksu (tarifus) par šādiem pārvadājumiem. Līdz ar to pašvaldības regulators nebija tiesīgs noteikt tarifa minimālo robežu.

Likuma jaunā redakcija, deleģējot pašvaldībai tiesības noteikt vienotu maksu par pārvadājumiem ar vieglo taksometru, būtiski ierobežo konkurenci tirgū. No konkurences ierobežošanas cieš patērētājs, jo pārvadātājs nav tiesīgs sniegt savu pakalpojumu par zemāku cenu, nekā to paredz pašvaldības izdotais normatīvais akts. Mēs uzskatām, ka grozījumi Autopārvadājumu likumā ir izdevīgi tikai lielākajiem pārvadātājiem, kuri vēlas ierobežot mazāku pārvadātāju iespējas sniegt tādas pašas kvalitātes pakalpojumus par zemāku cenu, ņemot vērā to sniegto pakalpojumu zemo pašizmaksu.

Ņemot vērā minēto, lūdzam Jūs izmantot Latvijas Republikas Satversmes 71.pantā minētās tiesības un pieprasīt grozījumu Autopārvadājumu likumā otrreizēju caurlūkošanu.

 

Ar cieņu,

 

8.Saeimas deputāti:

 

J.Pliners

A.Tolmačovs

A.Aleksejevs

N.Kabanovs

J.Sokolovskis

V.Buzajevs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124