Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


28.10.2004   Frakcijas PCTVL viedoklis par budžetu.

Godātie kolēģi!

 

No vienas puses, šis budžeta projekts ir daudz labāks par iepriekšējo gadu projektiem. Emša kabinetam paveicies, ka Latvijas ekonomiskā attīstība ļauj palielināt izdevumus sociālajā sfērā, piešķirt naudu investīcijām, turklāt saglabājot pieļaujamo budžeta deficītu. Līdz ar to valdībai rokas ir brīvas, atliek tikai prātīgi izmantot šo iespēju. Mēs varam tikai uzslavēt izpildvaru par pedagogu darba samaksas palielināšanu, bērnu pabalstu palielināšanu, pensiju indeksāciju, budžeta iestāžu darbinieku algu pieaugumu. Valsts labklājība balstās uz tās iedzīvotāju labklājību, tāpēc var cerēt, ka mēs esam uz pareiza ceļa.

 

Mūs mulsina tikai tas, kādā veidā valdība izmanto visai plašas iespējas. Acīmredzot pieredzes trūkums un nespēja pilnvērtīgi sadarboties ar opozīciju traucē noteikt reālas vajadzības un atbilstoši tam tērēt naudu. Nepamatots ir līdzekļu pieaugums valsts aizsardzībai. Jau tagad šajā budžeta programmā ir tik daudz līdzekļu, ka ministri cenšas izgudrot, kā varētu šo naudu izmantot citām vajadzībām. Mūsu atbilde ir – jāgroza stulbais likums par aizsardzības finansēšanu, jārunā ar ārvalstu partneriem par iespēju nepielāgoties šim kritērijam, kā to dara citas valstis.

 

Otrkārt, denacionalizēto namu problēma risināma ne tikai “īres griestu” kontekstā. Ja šī valdība domās par ilgspējīgu attīstību, tad atbalstīs mūsu priekšlikumu un piešķirs finansējumu valsts programmai denacionalizēto namu īrnieku interešu aizstāvībai. Tieši šajā jomā, nevis Ādažu poligonā patlaban tiek risināta drošības problēma.

 

Treškārt, medicīna jau sen kļuvusi par tik nopietnas problēmas avotu, ka to nevar atrisināt neviena valdība. Tieši šai valdībai ir unikāla iespēja pārcirst Gordija mezglu. Ceru, ka šādu lēmumu atbalstīs visas Saeimas frakcijas.

 

Ceturtkārt, var ilgi un dikti runāt arī par problēmām kultūras un izglītības jomā, par investīciju trūkumu, par algām. īpaši es gribētu pieminēt zinātni – tas ir kauns, ka mūsu valsts nespēj pienācīgi atbalstīt šo nozari, no kuras ir atkarīgs, kā mēs te dzīvosim nākotnē.

 

Toties, kolēģi, visas šīs problēmas var atrisināt - mēs zinām, kā. Budžets, protams, pēc nodošanas komisijām nav kļuvis labāks, tāpēc mēs atturēsimies. Bet, ja mūs ieguldījums budžeta veidošanas procesā tiks pienācīgi novērtēts, frakcija “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” būs gatava balsot par 2005.gada budžetu.

Komentāri


Осталось символов:  4124124