Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


21.10.2004   Saeimas plenārsēdes aktualitātes

Šodien vissvarīgākais jautājums bez šaubām bija Pašvaldību vēlēšanu likuma izskatīšana otrajā lasījumā. Un atkal tika noraidīti visi eiropeiski domājošās frakcijas PCTVL iesniegtie grozījumi, kas pieprasīja reizē ar ārvalstniekiem no Eiropas Savienības, atļaut balsot nepilsoņiem un personām, kuras represēja jau patreizējā vara.

            Pateicoties nacionāli domājošo deputātu pūlēm likums ir novests līdz galīgam absurdam. Piemēram, saulainās Itālijas pilsonis, kas ir iegādājies māju Mežaparkā, un piedevām vēl ir Mao dze Duna un Bin Ladena piekritējs ir tiesīgs kļūt par Rīgas mēru. Toties latvietis, kas nepaspēja savlaicīgi aprakt jau sen nepastāvošas partijas biedra karti nevar balotēties pat uz Jaunpiebalgas mēra amatu. Jūs smiesieties, taču šim latvietim tomēr ir tiesības balotēties  uz Eiropas Parlamentu.

            Jūs smiesieties vēl skaļāk, ja uzzināsiet, ka Rīgā dzimis nepilsonis, kuram abi vecāki un vecvecāki ir dzimuši Rīgā, nevar balotēties ne uz Eiropas Parlamentu, ne uz Rīgas mēra posteni, ne uz Jaunpiebalgas mēra posteni. Viņam tāpat, kā nepieskaitāmajiem un kriminālnoziedzniekiem ir pat liegtas tiesības šajās vēlēšanās balsot.

            Taču nerunāsim vairs par skumjo. Šodien Saeimas nodeva komisijām valdības iesniegto likumprojektu “Grozījumi civilprocesa likumā”. Likumprojekts paredz ierobežot tādas ļoti bīstamas procedūras kā šķīrējtiesa izmantošanu. Jau tūkstošiem cilvēku pateicoties šīm tiesām ir zaudējuši gan darbu, gan dzīvokli. PCTVL jau divus gadus piedāvā aizliegt izskatīt šķīrējtiesā lietas, kas ir saistītas ar personu izlikšanu no dzīvojamām telpām un strīdus starp darbinieku un darba devēju. Un, lūk, mūsu priekšlikumi beidzot ir iesniegti no valdības puses, kas strauji palielina iespēju  tikt pieņemtiem.

            Ceram, ka tas pats notiks arī ar PCTVL priekšlikumu saglabāt pastāvošos īres griestus denacionalizētajās mājās. Šonedēļ atbilstošais balsojums atbilstošajā komisijā beidzās ar rezultātu 5 pret 5.

            Visiem, kam tā ir izdzīvošanas problēma, varu dot sekojošu padomu. Apberiet ar vēstulēm, nāciet uz pieņemšanām, izdariet spiedienu uz psihi Tautas partijas, TB/LNNK un Jaunā laika deputātiem. Tieši viņi ir galvenie īres griestu atcelšanas piekritēji. PCTVL šajā jautājumā, savukārt, ir gatava atbalstīt jebkuru saprātīgu priekšlikumu, neskatoties uz to no kā tas nāk.

           

Komentāri


Осталось символов:  4124124