Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


11.10.2004   Partijas "BITE" izveidošana, PCTVL atdzimšanaTSP un LSP izstāšanās no apvienības “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” noveda pie kārtējās bīstamās situācijas. Saeimā tika likvidēta PCTVL frakcija, sociālisti griezās Tieslietu Ministrijā ar lūgumu likvidēt kā organizāciju arī pašu apvienību. Par laimi, prasība bija noformēta neprecīzi, kas ļāva uz dažiem mēnešiem atlikt lēmuma pieņemšanu šajā jautājumā. Tādejādi Tieslietu Ministrija deva partijai Līdztiesība laiku, lai tā varētu sameklēt otro partiju – partneri apvienības PCTVL saglabāšanai.

 

Tie Tautas Saskaņas partijas un Latvijas Sociālistiskās partijas biedri, kuri sākotnēji neatbalstīja apvienības izjukšanu un uzskatīja sevi pirmām kārtām par PCTVL locekļiem, piedalījās jaunas partijas izveidošanā, kurai vajadzētu kļūt par Līdztiesības jauno partneri, lai saglabātu apvienību. Jaunā partija tika nosaukta “Brīva izvēle tautu Eiropā”, par tās līderiem kļuva bijušais TSP biedrs, Saeimas deputāts Jakovs Pliners un bijušais LSP biedrs, Saeimas deputāts Nikolajs Kabanovs. Šīs partijas vadībā iesaistījās arī Sergejs Solovjovs (Daugavpils), kurš izstājās no LSP, un bijusī TSP domes locekle Tatjana Feigmane.

 

  

Latviešu valodā jaunizveidotās partijas abreviatūra ir BITE. No krievu valodas abreviatūru ZaPČEL (PCTVL) var pārtulkot, kā “par bitēm”(latviešu masu saziņas līdzekļos apvienības biedrus tā arī sauc par “biteniekiem”). Tādā kārtā jaunās partijas dibinātāji skaidri noteica šīs organizācijas funkcionālo uzdevumu – kļūt par atdzimušās apvienības PCTVL “otro spārnu”. 2003. gada 28. augustā notika partijas BITE dibināšanas kongress, šī partija iestājās apvienībā. Tādejādi tika atjaunota apvienības pilnasinīga darbība.

 

Jau 2003. gada augustā tika atjaunota PCTVL frakcija Saeimā. Tajā iestājās deputāti Jakovs Pliners, Nikolajs Kabanovs, Vladimirs Buzajevs, Juris Sokolovskis un Andris Tolmačovs. Par frakcijas priekšsēdētāju tika ievēlēts Jakovs Pliners, par viņa vietnieku – Juris Sokolovskis. Drīzumā PCTVL frakcijā no TSP atgriezās vēl viens deputāts – Andrejs Aleksejevs. 2003. gada vasarā un rudenī apvienībā PCTVL atgriezās vai iestājās daudzi sabiedriski aktīvi ļaudis. Piemēram, Rēzeknes pilsētas domes deputāts Valērijs Petrovs, LSP Rēzeknes nodaļas priekšsēdētāja vietnieks Vadims Giliss, TSP Jelgavas organizācijas aktīvs, kuru vadīja Valērijs Buhvalovs.

 

2003. gada novembrī abu partiju vadošie orgāni pieņēma lēmumu par partiju Līdztiesība un BITE darbības iesaldēšanu un visa turpmākā darba organizēšanu vienīgi apvienības PCTVL ietvaros. Kopš šī brīža PCTVL faktiski darbojas, kā viena organizācija, kuras formālai pārveidošanai vienotā partijā pagaidām traucē Latvijas likumdošanas nepilnības.

 

2003. gada beigās notika apvienības PCTVL stabilizēšanās un pateicoties tās pārstāvju aktīvam darbam Krievu skolu aizsardzības štābā un darbībai Saeimā apvienība atjaunoja iepriekšējo sabiedrības uzticēšanos. PCTVL reitingi atkal sāka augt.

 

2003. gads kļuva Politisko partiju apvienībai PCTVL par nopietnu pārbaudījumu laiku. Tautas Saskaņas partijas izstāšanās, vēlāk sociālistu aiziešana, neapšaubāmi, pavājināja PCTVL gan organizatoriskā, gan personāla sastāva plānā. Bez šaubām, ka starp aizgājušajiem TSP un LSP deputātiem un aktīvistiem bija ne mazums godīgu un rīcībspējīgu politiķu, kuru vieta saskaņā ar viņu cilvēciskajām īpašībām un pasaules uzskata būtu tieši apvienībā PCTVL. Kopā ar šiem cilvēkiem PCTVL būtu vieglāk izpildīt savu misiju. Iespējams, ka daļa no šiem godīgajiem ļaudīm ar laiku atgriezīsies apvienībā.

 

Tomēr 2003. gada pārmaiņām bija arī pozitīva nozīme PCTVL turpmākajam liktenim, jo beidzot šī apvienība bija kļuvusi par īstu domubiedru partiju. Pēc Jāņa Jurkāna un Alfrēda Rubika ar viņu konformistisko apkārtni un sakāvniecisko retoriku aiziešanas nekas vairs nespēja kavēt PCTVL reālu pārveidošanos par Latvijas krievvalodīgās kopienas partiju. Atklātība, drošsirdība un uzņēmība kļuva par atjaunotās PCTVL vizītkarti.

 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124