Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


11.10.2004   PCTVL stabilizēšanās divpartiju periodā (Līdztiesība - LSP)Pēc TSP izstāšanās PCTVL frakcijā Saeimā palika tikai 3 deputāti, kurus savulaik ievēlēja Līdztiesības kvotas ietvaros, un 5 LSP biedri. Pretēji LSP vadītāju viedoklim par kopējās frakcijas priekšsēdētāju tika ievēlēts līdztiesībnieks Juris Sokolovskis, par viņa vietnieku – tolaik sociālists Nikolajs Kabanovs. Izvēle par labu jauniem, enerģiskiem līderiem izrādījās stratēģiski pareiza, tā nodrošināja PCTVL frakcijas likumdošanas iniciatīvu augstu intelektuālo līmeni un organizācijas mobilitāti, kuru rezultātā PCTVL ieguva negaidīti augstu konkurētspēju salīdzinājumā ar skaitliski lielāku TSP frakciju.

 

Turpmāk, lai kompensētu sociālistiem līdera pozīciju zaudēšanu Saeimas frakcijā, Līdztiesība piekrita visām to personu, kuras piedāvāja LSP, iecelšanām dažādos amatos. Kaut gan šīs personas tika ieceltas amatos apvienības PCTVL vārdā. Tādā veidā par apvienības pārstāvi Privatizācijas aģentūrā kļuva sociālists Sergejs Hristoļubovs, bet par novērotāju Eiropas Parlamentā – Martijans Bekasovs.

 

Laika posmā no 2003. gada februārim līdz 2003. gada jūnijam PCTVL frakcijai izdevās tā organizēt savu darbu Latvijas Saeimā, ka šī frakcija kļuva par absolūto līderi pēc likumdošanas iniciatīvu un uzstāšanos no tribīnes skaita, pārspējot ne tikai stagnācijā ieslīgušo TSP frakciju, bet arī visas valdošās partijas. Tajā laikā risinājās arī ārpus parlamenta aktivitātes, kuras organizēja PCTVL. Kā piemēru derētu minēt bezprecedenta pretkara mītiņu, kas tika rīkots protestējot pret amerikāņu karaspēka ievešanu Irākā un Latvijas piedalīšanos šajā avantūrā. Tolaik savus pirmos soļus spēra arī Krievu skolu aizsardzības štābs. Sadarbībā ar LKSAA (LAŠOR) tika paredzēts sarīkot pirmo protesta mītiņu pret 2004. gada Izglītības reformu. Šī mītiņa priekšvakarā savā kongresā partija Līdztiesība pieņēma lēmumu virzīt visus savus cilvēciskos un organizatoriskos resursus, lai atbalstītu krievu skolu aizstāvības tautas kustību. 23. maijā notika mītiņš, kas pulcināja vairāk nekā 10 tūkstošus dalībnieku un izsauca Repšes valdības histēriski neadekvāto reakciju.                                              

 

Pateicoties tautas uzticības augstajam līmenim, kuru Politisko partiju apvienība izpelnījās iepriekšējo gadu laikā, kā arī saglabātajai PCTVL frakcijas aktīvai darbībai Saeimā un apvienības PCTVL vadības principiālajai izvēlei par labu masu ārpus parlamenta akcijām, apvienības reitings ik mēnesi pieauga. Sabiedrības aptaujas rezultāti liecināja, ka PCTVL pēc popularitātes ieņēma otro vietu Latvijas partiju vidū. Toties nodevēju – Tautas Saskaņas partijas – reitingi pretēji tam kritās. 2003. gada vasaras sākumā apvienība PCTVL atradās acīmredzamā augšupejā.     

 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124