Galvenā lapa - Arhīvs - 2004


10.09.2004   Latvijas Cilvēktiesību komiteja vēršas pie badastreika akcijas dalībniekiem

Aicinājums protesta badastreika dalībniekiem

 

 

Draugi!

 

Mēs pilnībā piekrītam Jūsu satraukumam par to, ka vardarbīgi tiek ierobežota iespēja iegūt izglītību dzimtajā valodā. Mēs saprotam un atbalstam tos motīvus, kas Jūs mudināja izvēlēties šādu galēju protesta formu.

Tajā pat laikā mēs ar satraukumu konstatējam, ka jau pagājušas 18 badastreika dienas un tā turpinājums sāk apdraudēt ne tikai Jūsu veselību, bet arī Jūsu dzīvību. Neaizmirstiet, ka tagad jūsu likteņi vairs nav jūsu pašu ziņā. Jūs esat kļuvuši par valsts krievvalodīgās kopienas elites sastāvdaļu, par avangardu, kas pretojas patvaļai. Pēc Jūsu demonstrētajām spējam mobilizēt cilvēkus uz cīņu par savām tiesībām, noteikti būs pieprasījums diskriminējamajā Latvijas krievu kopienā.

Tādēļ mēs lūdzam Jūs nekavējoties pārtraukt badastreiku un kā tikko atļaus veselība, turpināt pilnvērtīgi vadīt pretošanos mums vardarbīgi uzspiestajai, tā saucamajai “skolu reformai”.

 

Pieņemts vienbalsīgi 09.09.2004Latvijas Cilvēktiesību komitejas sēdē. Latvijas Cilvēktiesību komitejas līdzpriekšsēdētājs un badastreika dalībnieks Genādijs Kotovs balsošanā un Aicinājuma projekta apspriedē nepiedalījās.

Komentāri


Осталось символов:  4124124