Galvenā lapa - Arhīvs - 2003


12.04.2003   Partijas "Līdztiesība" VII konference - 2003. g.

2003. gada 12. aprīlī Reiterna namā notika VII partijas „Līdztiesība” konference. Tā noritēja partijas desmit gadu jubilejas priekšvakarā. Delegāti un viesi noklausījās partijas līderes T. Ždanokas ziņojumu „Par jaunās partijas programmas tēzēm”, „Līdztiesības” priekšsēdētāja V. Buzajeva, PCTVL frakciju priekšsēdētāju Saeimā (J. Sokolovskis) un Rīgas Domē (S. Zaļetajevs), kā arī revīzijas komisijas priekšsēdētājas L. Rudovas pārskata ziņojumus. Tika pieņemta jaunā partijas programma, kurā ir noteikta attieksme pret Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā. Bija atgādināts, ka „Līdztiesība” 1995. g. radikāli iestājās pret dalību ES. Gatavojoties uzņemšanai ES, Latvija bija spiesta pieņemt sev neizdevīgus lēmumus. Taču tagad, kad ES prasības jau ir pildītas, saprātīgi ir iestāties šajā organizācijā un gūt no tā labumus. Līdztiesībnieki paziņoja, ka uzstāsies ES ar vēl vienas Eiropas iestādes – mazākumtautību asociuācijas izveides iniciatīvu.

Konferencē bija pieņemta rezolūcija „Nē – nāvējošajai 2004. gada reformai”. Tika pasludināts, ka „Līdztiesība” gatava ķerties pie nevardarbīgās pretošanās akciju rīkošanas, lai krievu skolēni arī turpmāk varētu mācīties dzimtajā valodā. J. Sokolovskis uzsvēra: „Nav jēgas gaidīt, ka onkulis no Briseles lems mūsu vietā krievu izglītības problēmas, jārīkojas”. Līdztiesībnieki aicināja izvēlēties par pamatu krievu skolēnu apmācībai to izglītības sistēmu, kas padomju laikā pastāvēja latviešu skolās.

Kongresā uzstājās arī viesi – toreiz vēl PCTVL sastāvā bijušās LSP priekšsēdētāja vietnieks S. Hristoļubovs un Krievijas Valsts Domes deputāts V. Igrunovs. Par partijas līderi atkal tika ievēlēta T. Ždanoka, par priekšsēdētāju – V. Buzajevs.

Komentāri


Осталось символов:  4124124