Galvenā lapa - Arhīvs - 2002


24.04.2002   Par nepieciešamību novērst viena supermonopola izveidošanos telekomunikāciju nozarē

Politisko organizāciju apvienības

“Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”

frakcijas paziņojums

2002. gada 24. aprīlī

 

Izpildot Starptautiskās tirdzniecības organizācijas un Eiropas Savienības prasības likvidēt monopolstāvokli un nodrošināt brīvu konkurenci telekomunikāciju jomā, Latvija ir samazinājusi SIA Lattelekom piešķirtās monopoltiesības fiksēto telefonsakaru jomā no 2013. gada līdz 2003. gadam.

            Tomēr pašlaik ir reāli draudi, ka, apvienojoties zviedru uzņēmumam Telia ar somu uzņēmumu Sonera , Latvijā  fiksēto un mobilo telefona sakaru operatoru  Lattelekom un Latvijas mobilais telefons (LMT) kapitāldaļu kontrolpakete nonāks viena īpašnieka rokās. Tādā gadījumā visa telekomunikāciju nozare būs pakļauta viena starptautiskā monopolista kontrolei un jebkāda brīvā konkurence šajā nozarē tiks likvidēta. No tā, bez šaubām, cietīs Latvijas patērētāji, jo monopolists, atbrīvojies no konkurences, varēs saglabāt augstus telefona sakaru tarifus un tos pat paaugstināt.

            Stāvokli ievērojami pasliktinās Latvijas valdības plāni pārdot konsorcijam Tilts Communication par zemu cenu 5% Lattelekom un 5% LMT īpašuma daļu, kas pašlaik pieder Latvijas valstij, lai kompensētu Lattelekom monopoltiesību termiņa saīsināšanu fiksēto telefonsakaru jomā.

            Uzskatām, ka Latvijas valdības pienākums ir nepieļaut visu telefonkomunikāciju pakalpojumu nonākšanu viena monopolista rokās un tāpēc aicinām Ministru kabinetu:

 

1.       Atturēties no Lattelekom un LMT kapitāldaļu pārdošanas konsorcijam Tilts Communication, lai nepieļautu šo uzņēmumu īpašuma daļu kontrolpaketes nonākšanu viena monopolista rokās.

 

2.       Pieprasīt, lai jaunizveidotais monopoluzņēmums pārdotu kādam citam īpašniekam savas kapitāldaļas vai nu fiksēto, vai arī mobilo sakaru uzņēmumā.

3.       Lūgt Eiropas Komisiju, lai, izskatot jautājumu par Telia un Sonera apvienošanos, tiktu paredzēti nosacījumi, kas nepieļautu elektrosakaru monopolizāciju Eiropas Savienības kandidātvalstī Latvijā.

  

 

 

Komentāri


Осталось символов:  4124124